image

PeyamaKurd - Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi Aramco şirketine ait akaryakıt tankına füze ile saldırı düzenlendi.

İran destekli Husiler tarafından yapıldığı iddia edilen Cidde kentinde Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi Aramco’ya ait petrol ürünleri dağıtım istasyonundaki akaryakıt tankına füzeli saldırıda yangın çıktı.

Saldırı ile ilgili açıklamada bulunan Suudi Arabistan Enerji Bakanlığı, Cidde kentinin kuzeyindeki petrol ürünleri dağıtım istasyonundaki akaryakıt tankında füze ile yapılan terör saldırısı sonucu yangın çıktığını doğruladı.

Devlet ajansına konuşan Bakanlık yetkilisi, “İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Bu saldırı sonucu herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadı ve Aramco’nun müşterilerine yakıt tedariki etkilenmedi” açıklamasına yer verdi.

Suudi Arabistan devlet ajansının yayımladığı habere göre ise, saldırının Yemen'deki İran destekli Husiler tarafından yapıldığı iddia edildi.