image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Eğer 31 Mart akşamı Türkiye'de bir iktidar zafiyeti oluşuversin, şuraya yazınız, 1 Nisan'dan itibaren Doğu ve Güneydoğu'da başka olaylar başlar. Kaymakamlar ve valiler, 6 yaşındaki çocukların ellerine taş verilerek itibarsız hale getirilmeye çalışılır" dedi.

Soylu, katıldığı bir tv programında soruları yanıtladı. Mahalli seçimlerin İçişleri Bakanlığı olarak en çok kendilerini ilgilendirdiğini belirten Soylu, "Türkiye uzun zamandır aradığı huzur ortamını buldu” diye konuştu.

"(Kayyum atanan) Belediyeler bir kere terör örgütünün şah damarıydı. Bir, adamı oradan götürüyorlar, iki, ihaleleri oradan verip şişkin faturalarla beraber oradan terör örgütüne kaynak sağlıyorlar, üç, uluslararası alanda yapmış oldukları ziyaretlerde PKK'nin Avrupa'sı ile PKK'nin Türkiye'sini ve sınır dışını ciddi bir şekilde koordine ediyorlardı." diyen Soylu, söz konusu belediyelerin iş makinelerinin yanı sıra erzak ve para toplayarak da PKK'ya yardım yaptıklarını, kayyum atanınca bunların kesildiğini belirtti.

Soylu son olarak, "Eğer 31 Mart akşamı Türkiye'de bir iktidar zaafiyeti oluşuversin, şuraya yazınız, 1 Nisan'dan itibaren Doğu ve Güneydoğu'da başka olaylar başlar. Kaymakamlar ve valiler, 6 yaşındaki çocukların ellerine taş verilerek itibarsız hale getirilmeye çalışılır” sözlerini dile getirdi.