image

PeyamaKurd - Rusya Devlet Başkanlığı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, başkent Şam'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüştü.

Rus diplomat açıklamasında, Rusya'nın Suriye'nin toprak bütünlüğünü desteklemeye ve teröre karşı zaferi engelleyen eylemlere karşı koymaya devam edeceğini dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev öncülüğündeki Rus heyeti, Şam'da Devlet Başkanı Esad'la bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme ile ilgili Suriye Devlet Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre iki ülke için önem arz eden konuları istişare eden taraflar, bir dizi Batılı ülkenin yaptırımları nedeniyle Suriye'de oluşan duruma çözüm bulmak için ortak çabaların artırılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca Lavrentyev, Rusya'nın Suriye'nin egemenliğine, toprak bütünlüğüne tam desteğini vurgulayarak, "Moskova, bu egemenliği ihlal eden ve Suriye'deki çatışmaların sona erdirilmesine, teröre karşı zafer kazanılmasına yönelik çabaları etkileyen her türlü adım ve eylemlere karşı çıkıyor" ifadesini kullandı.