image

PeyamaKurd - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaklaşan seçimlerin Hamas'a karşılık verme konusunda engel olmadığını söyleyerek, “Seçimlere güvenmeyin, gerekirse yine saldırırız” ifadesini kullandı.

Netanyahu, yaklaşan seçimlerin Hamas'a saldırı karşılığı verme konusunda engel olmayacağını dile getirdi.

İsrail'in Gazze Şeridi'nden düzenlenen bir roket saldırısına misilleme olarak Gazze'nin kuzeyindeki Hamas'a ait askeri ve sivil hedeflere hava saldırısı düzenlemesinin ardından açıklama yapan Netanyahu, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Hamas'a ait çok sayıda “askeri hedefin” ve iki teknenin savaş uçakları tarafından bombalandığını duyurdu.

Hamas’a yönelik açıklamada bulunan Netanyahu, "Seçimler İsrail'in saldırıları üzerinde bir engel teşkil etmeyecek. Yaklaşan seçimlerden ötürü yoğun olduğumuzu düşünüyorlar ama saldırı olduğu takdirde fazlasıyla karşılığı verilecektir" sözlerine yer verdi.

Öte yandan İsrail'in dünkü saldırısında Hamas'a ait mevzilerin yanı sıra Deyr El Belah kentinin batı kıyısındaki balıkçı teknelerinin de hedef alındığı, söz konusu teknelerin ise Hamas'a ait olmadığı vurgulandı.