image

PeyamaKurd - Başkent Beyrut'taki patlamanın ardından Hizbullah’ın lideri Hasan Nasrallah'tan ülkedeki politik çekişmelerin bir kenara bırakılması gerektiği çağrısı geldi.

Hizbullah lideri Nasrallah çok büyük bir trajedinin yaşandığını belirttiği açıklamasında yaşanan patlamanın Lübnan’ın modern zamanlarda yaşadığı en büyük felaket olduğunu kaydetti.

Nasrallah açıklamasında, Hizbullah’ın bütün enstitüleri ve kapasitesinin Lübnanlılara yardım etmek için hazır olduğunu belirterek, Lübnan’a patlamanın ardından yapılan bütün yardım ve ziyaretlere pozitif bir bakış açıları olduğunu vurguladı.

Hizbullah lideri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Beyrut’a yaptığı ziyaret için olumlu mesaj verdi.

"Lübnan ordusu soruşturmayı yürütsün"

Başkentteki patlamayla ilgili soruşturma sırasında kimsenin korunmaması ve hiçbir şeyin gizlenmemesi gerektiğini vurgulayan Nasrallah, “Eğer bütün politik güçler soruşturmayı Lübnan ordusunun yürütmesini istiyorsa bırakın Lübnan ordusu soruşturmayı yürütsün” ifadesini kullandı.

Ayrıca Hizbullah lideri açıklamasının devamında, “Beyrut’taki patlama hiçbir şekilde Hizbullah tarafından unutulmayacak ve görmezden gelinmeyecek” dedi.