image

PeyamaKurd-  'Rûdaw’i Amro' programına katılan eski AKP Milletvekili Metiner, seçim sonuçlarının AKP açısından bir yenilgi olmadığını iddia etti. Cumhur İttifakı'nın seçimden yüzde 52 oyla birinci çıktığını belirten Metiner, "AK Parti de bu seçimlerden güçlü çıkmıştır” dedi.

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün seçimden sonraki açıklamalarına ilişkin soruy tehditkar ve hedef gösterici ifadelerle yanıtlayan Metiner, “Sayın Abdullah Gül haddini aşıyor, yalan beyanda bulunuyor” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan’ın seçim sürecinde yaptığı mitinglerde söylediği, 'Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yok. Kürdistan Kuzey Irak’tadır' söylemi de sorulan Metiner, Kürdistan konusunda program sunucusu Hiwa Cemal’inin sorusuna yanıt veremeyeceğini belirterek: “Ben Kürt asıllı değil Kürt’üm. Bakın Kürdistan diyorum. Kürdistan hükümeti var, selamlıyoruz. Barzani bizim kardeşimiz selamlıyoruz. Onunla dostuz, selamlıyoruz. 

Sıkıntı ne? Suriye’de Kürdistan bölgesi yok mu? Suriye’deki Kürtlerin nüfus kağıtları bile yoktu. Ama ben sizin istediğiniz soruya cevap veremem” diye konuştu.