image

PeyamaKurd - Kürdistan hükümetine ilişkin açıklamada bulunan KDP’li Bilind İsmail, bu hafta içinde hükümetin kurulması için kesin anlaşmanın yapılacağını ifade etti.

Kürdistan basınına açıklamada bulunan Kürdistan Demokrat Parti 16. Şube Sorumlusu Bilind İsmail, hükümetin kurulması için Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ile anlaşamadıkları bir konu kalmadığını belirterek, “Sadece Goran’ın, Kürdistan Başkanı ikinci yardımcısının KYB’ye verilmesi konusunda itirazları var. Bunu da çözülmesini bekliyoruz. KYB ile de görüşmeler sürüyor. Tartışmalı noktalar da çözüme kavuşturulacaktır” şeklinde konuştu.

KDP’li Bilind İsmail, “Goranlı yetkililere, KYB ile Kürdistan Başkanı ikinci yardımcısı konusunun müzakere edilmediğini açıkça bildirdik” diyerek, “Bu sorun da çözülecek. Goran’ın kabul edeceğini düşünüyoruz. Bu hafta içinde son pürüzler de giderilir ve son anlaşma yapılır” dedi.

KYB ile Goran arasında yaşanan Kürdistan Başkanı ikinci yardımcılığı ile ilgili tartışmadan dolayı Kürdistan’ın yeni hükümeti kurulamıyor.