image

PeyamaKurd- Terör örgütü IŞİD’in kendisini “Türkiye Vilayeti” olarak tanımlayan hücresi ilk kez propaganda videosu yayınladı. 5 örgüt üyesinin örgüt lideri Bağdadi’ye bağlılıklarını tazeledikleri görüntü kaydında Türkçe konuşan IŞİD teröristlerinden biri Türkiye ve ABD’yi tehdit ediyor.

Haber, terör örgütü IŞİD ve benzeri radikal örgütlerin faaliyetlerini örgütlerin Telegram gibi platformlardan yayınladıkları görüntü ve ses kayıtları üzerinden takip eden ve bu bilgileri haber ve analiz haline getiren SITE Intelligence Group adlı kuruluşun internet sitesinde yer aldı.

SITE Intelligence Group’un konuyla ilgili haberine göre söz konusu görüntü kaydı IŞİD’in “Türkiye Vilayeti” tarafından yayınlanan ilk kayıt. Görüntüde biri Türkçe konuşan beş IŞİD‘li bulunuyor. Türkçe konuşan terörist, adının Ebu Katada El Turki olduğu İfade ediyor.

Türkiye, Erdoğan ve ABD tehdit edildi” 

Haberde IŞİD‘li El Turki’nin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da tehdit ettiği ifade ediliyor.

Türkçe konuşan IŞİD üyesi Türkiye’nin yanı sıra ABD’ye yönelik tehditlerde de bulundu. Terörist, “Bugün İslam Devleti’ni Irak ve Şam’da zayıflatarak onun aslanlarının cihatlarını terk edeceklerini düşünüyorsan büyük bir yanılgı içerisindesin” sözleriyle ABD’yi tehdit ediyor.

Görüntü kaydında yer alan 5 IŞİD‘li teröristin de kaydın sonunda örgüt lideri Bağdadi’ye bağlılık yeminlerini tazeliyor.