image

PeyamaKurd - İran’da askeri hazırlıklarının en üst düzeyde olduğunu dile getiren İran Savunma Bakanı Emir Hatemi,  "ABD ve siyonist cephe, bu kez de yenilginin acısını tadacak" ifadesini kullandı.

Hatemi, İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre başkent Tahran'da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı açıklamada, Tahran ile Washington arasında yükselen tansiyona ilişkin değerlendirmede bulundu. ABD'nin İran'a yönelik askeri saldırı tehditlerine işaret eden Hatemi, "İran'ın savunma ve askeri hazırlıkları her türlü tehdide karşı en üst düzeydedir" şeklinde konuştu.

Hatemi, bölgedeki aşırılık yanlısı grupların Irak ve Suriye gibi ülkelerde yenilmesiyle Washington'un bölgedeki planlarının yenilgiye uğradığını savunarak, "Amerikalılar, bölgedeki meşum planlarının başarısız olmasından sonra halkımıza karşı ekonomik araçlarla şiddetli ve çok yönlü saldırılara yöneldi" sözlerine yer verdi.

Açıklamanın devamında İran'ın ABD'nin komplolarını daima boşa çıkardığını söyleyen Hatemi, "ABD ve siyonist cephe, bu kez de yenilginin acısını tadacak" dedi.