image

PeyamaKurd - Türkiye'ye yönelik açıklamalarda bulunan Ermenistan Dışişleri Bakanı Zograb Mnatsakanyan, Türkiye'nin 'Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Doğu Akdeniz'de yaptığı gibi Güney Kafkasya bölgesini istikrarsızlaştırmaya çalıştığını' ifade etti.

Azerbaycan ile yaşanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulunan Ermenistan Dışişleri Bakanı Zograb Mnatsakanyan, Türkiye'ye yüklendi.

Ermeni Şant televizyonuna açıklamada bulunan Zograb Mnatsakanyan, Ermenistan-Azerbaycan sırında yaşanan gerilim bağlamındaki Türkiye'nin eylemlerinin 'yıkıcı ve istikrarsızlaştırıcı politikasının' yeni bir kanıtı olduğunu öne sürerek, "Bu politikanın bazı tezahürleri diğer bölgelerde, Doğu Akdeniz, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da görülüyor" sözlerine yer verdi.

Zograb Mnatsakanyan ayrıca açıklamasında, Türkiye'nin, Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerilimin başladığı 12 Temmuz'dan bu yana yaptığı açıklamalar ve başvurduğu eylemlerin amacının, 'bu politikasını Güney Kafkasya'ya yansıtmak' olduğunu dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

"Bu bizim için son derece kabul edilemez. Buna karşı mücadele ettik ve bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye’nin bölgedeki tüm hırslarına karşı koyacağız. Bu anlamda, ulusal ve uluslararası formatlarda elimizdeki tüm araçları kullanıyoruz."