image

PeyamaKurd - Türkiye'ye yönelik açıklamada bulunan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, resmi olarak tanınmayan Dağlık Karabağ'daki Ermeni güçlerinin, çatışmaların başlangıcından bu yana bölgede Türk yapımı yaklaşık 10 Bayraktar insansız hava aracı (İHA) düşürdüğünü iddia etti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, sosyal medya medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada resmi olarak tanınmayan Dağlık Karabağ'daki Ermeni güçlerinin, çatışmaların başlangıcından bu yana bölgedeki süreci değerlendirdi.

Paşinyan açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Artsakh (Karabağ) Savunma Ordusu yaklaşık 10 adet Türk yapımı ‘Bayraktar’ İHA’sı vurdu. Ancak daha önce İHA’lardan hiçbiri Savunma Ordusu’nun kontrolündeki topraklara düşmedi. Şu anda nihayet eylül ayında üretildiğini, üzerindeki ultra modern kameranın ise haziran ayında Kanada'da üretildiğini gösteren bir Bayraktar'ın kalıntıları elimizde var gibi görünüyor."

Ermeni Başbakan, Bayraktar İHA’ları için Ankara'ya parça tedarik eden ülkelerin Kanada örneğini takip ederek teslimatları askıya alması gerektiğini ifade etti.