image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongreleri’ne videokonferans yöntemi ile katıldı.

Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili sözlerine gönderme yapan Erdoğan, "Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz” dedi.

“Kavala’larla hiçbir zaman bir arada olamayız”

Tutuklu iş insanı Osman Kavala göndermesi üzerinden eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala'larla hiçbir zaman bir arada olamayız" dedi.

“Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, hükümetimizle ilişkili hale getirilemez”

Erdoğan açıklamalarında şahsi fikirlerin Cumhurbaşkanlığını ya da hükümeti bağlamadığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

"Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez. Terör örgütleri ile el ele, kol kola, omuz omuza Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz. Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur.”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeleri Bülent Arınç bir televizyon kanalında yaptığı konuşmada Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın yargılanmalarıyla ilgili eleştirilerde bulunmuştu.