image

PeyamaKurd - Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Basın İrtibat Merkezi, Cizre Fırtınası Hamlesi çerçevesinde Bagoz’da yürütülen operasyona yönelik resmi internet sitesinde yazılı bir açıklama yapıldı.

DSG tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları şu şekilde:

“Güçlerimiz, IŞİD terör örgütünün Baxoz’daki noktalarına karşı eylemlerini devam ettiriyor. Yaşanan yoğun çatışmalarda güçlerimiz ilerleyişini sürdürüyor. Güçlerimiz eylemlerinde her türlü silahı kullanmakta olup, yeni noktalarda üslenmektedir. Diğer yandan teröristlerin güçlerimizin noktalarına yönelik saldırısı, savaşçılarımızın karşılık vermesiyle kırılmıştır. Burada çok sayıda terörist öldürülmüş ve yaralanmıştır.

Bir başka cephede ise güçlerimiz, teröristlerin noktalarına eylem düzenlemiş, yaşanan şiddetli çatışmalarda çok sayıda çete öldürülmüştür. Bununla birlikte güçlerimiz yeni noktalarda üslenmiştir. Ayrıca koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, teröristlerin noktaları ve toplanma alanlarını vurmuştur. 

Savaşçılarımız teröristlerin toplanma alanları ve noktalarına eylemler düzenlemiş, yaşanan şiddetli çatışmalarda 43 terörist öldürülmüştür. Sonrasında teröristler intihar saldırısı düzenlemiş, 8 saldırgan güçlerimizin noktaları yakınında üzerindeki patlayıcıları patlatmıştır.

Saldırıda 4 savaşçımız şehit düşmüş, 7 savaşçımız da yaralanmıştır.”