image

PeyamaKurd - Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Mecliste, bütçe konuşmalarında da söyledim. HDP'lilerin yüzüne de söyledim: 'Siz, PKK izin vermezse selam bile veremezsiniz. Siz PKK'nin kontrolünde siyasetçilersiniz'. Benim söylememe gerek var mı? 'Sırtımızı Kandil'e dayadık.', demediler mi?" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, AK Parti Manavgat Seçim Ofisi’nin açılışına katıldı. Konuşmasında seçime ilişkin konuşan ve HDP’ye yüklenen Çavuşoğlu şöyle devam etti: “Seçime kim kimlerle, omuz omuza, el ele yürüyor, farkında mısınız? CHP kimle ittifak kurdu? CHP, kimin güdümünde? HDP, kimin kuklası? Mecliste, bütçe konuşmalarında da söyledim. HDP'lilerin yüzüne de söyledim: 'Siz PKK izin vermezse selam bile veremezsiniz.

Siz PKK'nin kontrolünde siyasetçilersiniz'. Benim söylememe gerek var mı? 'Sırtımızı Kandil'e dayadık.' demediler mi? Nasıl o sırtlarını dayadıkları PKK'yi inlerine, çukurlarına gömüyorsak, bu millet de sandıkta bunlarla ittifak yapanları inşallah gömecek.

Daha Hakkari'de Türk bayrağını dahi dalgalandıramayan bu basiretsizler, dünyanın her yerinde şanlı bayrağımızı dalgalandırabilirler mi? İşte bu tarafta zillet ittifakı var. Onların arkasında millet yok. Manavgat'ta CHP'ye gönül vermiş, oy vermiş, dürüstlüğünden, vatanseverliğinden şüphe etmediğimiz CHP'liler de görüyor gerçeği. Bizim ittifakımız kimle? Milletle, cumhurla, milliyetçi hareketle.”