image

PeyamaKurd - 3 Kasım'dan bu yana süren ABD Başkanlık Seçimleri'nde Başkan seçildiği ilan edilen Joe Biden'ın Beyaz Saray Genel Sekreteri olarak belirlediği Ron Klain, mevcut ABD Başkanı Donald Trump'ın bugünkü "Biden kazandı çünkü seçim hileliydi" açıklamasını yorumladı.

Beyaz Saray Genel Sekreteri olması beklenen Klain, "Trump'ın bu tweeti, Biden'ın seçimi kazandığı gerçeğinin bir başka teyididir" ifadesini kullandı.

Biden ekibinde yer alan Klain, NBC kanalında mevcut ABD Başkanı Donald Trump'ın rakibi Joe Biden'ın seçim galibi ilan edilmesine ilişkin attığı tweetleri değerlendirerek, Trump'ın söz konusu ifadelerinin Joe Biden'ın seçimi kazandığı gerçeğinin bir teyidi olduğunu vurguladı.

Ayrıca açıklamasının devamında ay sayımlarına ilişkin 'temelsiz iddialara yer verilmesi' gerekçesiyle, Trump'ın söz konusu paylaşımlarının geri kalanına katılmadığını söyleyen Klain şu ifadelere yer verdi:

"Biden kazandı çünkü daha çok oy topladı. Tam olarak, Başkan Trump'ın dört yıl önce 'ezici' olarak tanımladığı miktarda oy toplayarak seçimi kazandı."