image

PeyamaKurd - Suriye sınırındaki askeri konuşlanmayı yerinde denetleyen Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bölgedeki örgütlerle nerede olursa olsun mücadele edeceklerini vurgulayarak, "Önümüzde Menbiç, Fırat'ın doğusu (Rojava) var" ifadesini kullandı.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye sınırındaki Şanlıurfa'ya giderek, incelemelerde bulundu.

Rojava’ya yönelik harekâta ilişkin açıklamada bulunan Bakan Akar, "Önümüzde Menbiç, Fırat'ın doğusu (Rojava) var. Bununla alakalı gereken planlamalar yapıldı. Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yeri ve zamanı geldiğinde, önceki operasyonlara benzer şekilde, buradaki teröristler de kazdıkları çukurlara gömülecek. Türkiye Cumhuriyeti devleti, ülkemizde veya sınırlarımız ötesinde, nerede olursa olsun teröre son vermek için son derece kararlı" şeklinde konuştu.

Bakan Akar açıklamalarının devamında, "Tek hedefimiz teröristlerdir. Et ve tırnak gibi olduğumuz Kürt kardeşlerimizle hiçbir sorunumuzun olmadığını akıl sahibi herkes biliyor" dedi.