image

PeyamaKurd - Amerikan Los Angeles gazetesi, Arabistan ve işbirlikçilerinin Yemen'e saldırısını eleştirerek, “Suudilerin, Yemen'de zafer elde etmeleri mümkün değil” dedi. 

Amerikan gazetesinin başmakalesinde, “Arabistan ve işbirlikçilerinin Yemen'e saldırısının üzerinden geçen 4 yıla rağmen onlar Yemen Ensarullah hareketine karşı hiç bir şey kazanamadıkları gibi kendi aralarında da ihtilafa düştüler” sözleri kullanıldı. 

Arabistan'ın Yemen'le ilgili 'Tufan' ve 'Ümidin dönüşü' gibi iki harekat düzenlediğini ama her ikisinde de umduğunu bulamadığını belirten Los Angeles gazetesi, Suudiler ve işbirlikçilerinin, Yemen Ensarullah hareketinin direnişi ve halkın Ensarullah'a verdiği destekten dolayı bu zamana kadar aslında hiç bir başarı elde edemediklerini ve sonuçta Suudiler ve işbirlikçilerinin Aden'de kendi aralarında çatışmaya girdiklerini yazdı. 

Öte yandan Yemen ordusu ve Halk komite güçleri S. Arabistan'ın güneyinde yer alan Hamis Muşayt kentindeki Kral Halid Hava Üssü'ne insansız hava araçlarıyla (İHA) geniş çaplı saldırı düzenlediklerini duyurdu. 

Yemen ordusu sözcüsü Yahya Serie, yaptığı yazılı açıklamada, hava üssündeki radar sistemi ve askeri noktalara Kasıf-2 tipi İHA'larla saldırı düzenlediklerini belirtti.  Serie, söz konusu operasyonun, Yemen halkını hedef alan saldırılar ve devam eden ablukaya misilleme olarak gerçekleştirildiğini kaydetti.