image

PeyamaKurd - Libya’daki çatışmalara değinen Avrupa Birliği (AB) Libya Delegasyonu Başkanı Alan Bugeja, "(Libya'da) Çatışmaların sonlandırılması ve diyaloğa dönülmesi için sürekli yapılan çağrıları duymanın vakti geldi" ifadesini kullandı. 

Libya'daki tüm taraflara bayramda çatışmaları durdurma çağrısında bulunan AB Libya Delegasyonu Başkanı Alan Bugeja, pazar günü başlayacak Ramazan Bayramı  dolayısıyla açıklama yaptı. 

Alan Bugeja, yaptığı açıklamada ülkedeki tüm tarafları "Ramazan Bayramı'nın maneviyatına saygılı olmaya ve kutsal bayram günlerinin, İslam dininin esası olan barış, huzur ve merhamet içinde kutlanmasına müsaade etmeye" çağırdı. 

AB’li yetki açıklamasının devamında, "Bu yılki Ramazan Bayramı idrak edilirken, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınından muzdarip ülkede binlerce Libyalı, hala ölüm, yıkım ve yerinden olmalara neden olan savaştan etkilenmeye devam ediyor. Çatışmaların sonlandırılması ve diyaloğa dönülmesi için sürekli yapılan çağrıları duymanın vakti geldi" sözlerine yer verdi.